Тепла підлога та все, що потрібно про неї знати -

Тепла підлога та все, що потрібно про неї знати

Тепла підлога та все, що потрібно про неї знати

В цій статті ми б хотіли розповісти Вам про методику монтажу та проектування, нюанси та підводні камені, види матеріалів та загальні аспекти водяної теплої підлоги в квартирі чи приватному будинку.
Перш за все, якщо Ви вирішили встановлювати дома водяну теплу підлогу, потрібно розуміти, що тепла підлога знаходиться в шарі стяжки підлогового покриття. Тому підготовчі роботи та монтаж системи виконується по завершенню “чорнового ремонту”, перед остаточною заливкою підлогового покриття.


Основними матеріалами та комплектуючими для теплої підлоги є: труба/теплообмінник, по якій здійснюється циркуляція теплоносія(гарячої води); колектор ( розподільча шафа) з насосом, манометрами та допоміжним обладнанням; фольгована плівка та демпферна стрічка; фітинги та витратні матеріали.

     Схема прокладання теплообмінника

Визначившись, де саме повинен бути підігрів, складаємо схему прокладання труби нашої системи – умовно розмітки. Це можна зробити на наявній копії плану окремого приміщення або цілої квартири. Місця розміщення санвузлів, габаритних меблів кімнат, кух

ні, душових кабін можна оминати задля економії матеріалів та споживання енергії котлом в майбутньому. Існує декілька схем а саме: спіраль, равлик, змійка.

Для підбору найбільш оптимального варіанту наполягаємо на консультацію з досвідченними майстрами та спеціалістами, оскільки бувають моменти коли великі кімнати краще розділити на декілька контурів для більш оптимального розподілення опалювальної площі.

Підготовка поверхні

Наступним етапом можна вважати підготовку поверхні. Перепади висоті повинні не перевищувати 100 міліметрів по всій площі приміщення/кімнати. Якщо це приміщення першого поверху ми радимо, після вирівнювання поверхні, по всій площі розстелити шар гідроізоляцій, поверх якого вже можна стелити спінений пінополістерол. Товщина листів пінополістиролу залежить від того чи це перший поверх, якщо не перший поверх, то чи нижні приміщення опалюються. В житлових квартирах товщину пінопласту можна брати меншу.

Тепло та гідроізоляція

     Далі монтуємо демпферну стрічку по периметру площі, в якій буде закладено трубу теплої підлоги, для амортизації розширень/звужень стяжки при нагріваннях,

саме площі а не периметру кімнати. В окремих випадках, коли площа теплої підлоги є досить великою, демпферна стрічка може бути змонтована між контурами теплої підлоги в межах одного приміщення.

Поверх пінополістиролу, для зручності монтажу труби, стелимо фольговану плівку з розміткою. Багато людей вважають, що фольгована плівка зменшує тепловтрати, насправді це не так. Багато майстрів користується нею саме через нанесену розмітку, яка значно полегшує процес монтажу. Звичайно Ви можете розграфити кімнату лініями, і по них викладати схему, але воно цього не варте.

“Серце теплої підлоги”

Наступним кроком, вибираємо місце де буде знаходитись колекторна шафа з колектором – серце Вашої теплої підлоги. Після монтажу колектору починаємо розводити трубу. Труби кріпимо спеціальними скобами або використовуємо монтажні рейки. Рейки мають спеціальні ніші під труби 16 та 20 діаметрів. Зазначимо, що при використанні монтажних рейок плівку з розміткою можна не використовувати. Не забуваємо, що трубу монтуємо без значних зусиль, щоб при збільшенні температури матеріал, з якого зроблена труба, мав куди розширюватись.
Якщо поверх теплоізолюючого шару ви даєте сітку армування, трубу можна крупити хомутами прямо до неї.
В наступних статтях ми розкажемо Вам про особливості технічної частини, а саме про начинку колектоної шафи, особливості та характеристики таких матеріалів як гідроізоляція, теплоізоляція, демпферна стрічка та багато іншого.

0 callback