Серце теплої підлоги - Колектор -

Серце теплої підлоги – Колектор

“Серце теплої підлоги”

Отже давайте спершу розберемось з чого всетаки складається “колектор” для теплої підлоги а опісля перейдемо до ознацомлення з принципом його роботи.

Колектор це сукупність елементів, які разом забезпечують рівномірну циркуляцію теплоносія по спеціальних трубках, що знаходяться в стяжці Вашої підлоги.

Такими пристроями є 2 колекторні балки з витратомірами, циркуляційний насос, бай-пас, термоголовка, розповітрювач та насосна група.

Розглянемо детальніше кожен з цих елементів.

Колекторні балки

Зазвичай колектор включає 2 балки: одна з витратомірами – через яку подається гаряча вода в труби і одна балка з вентилями – через яку вода(теплоносій), яка віддала своє тепло, повертаєтся з труб закладених в підлогу. Витратоміри призначені для більш рівномірного розприділення потоків теплоносіїв в контурах, з метою збалансування системи, на хлопський розум, щоб один контур не був надто гарячим в той час як інший холодним.

З фото нижче можемо бачити що балки розміщені чітко одна над одною. Відповідно труба повинна бути під’єднана строго: роз’єм верхної балки -вхід, паралельний роз’єм нижньої балки – вихід. Кріпится труба до колектора через Євроконус. При затяжці євроконусу не потрібно використовувати паклю або інші ущільнюючі суміші. Для цього потрібен лише гаєчний ключ відповідного розміру

Циркуляційний Насос

Циркуляційний насос можна вважати одним з найпростіших елементів системи тепла підлога, оскільки для його налаштувань на потрібно особливих знань чи навичок. Головне це підібрати правильну модель з залежності від ваших потреба, а саме кількості контурів та їх довжини.

Основою роботи насосу в цій системі є циркуляція теплоносія, яким є вода, по системі і контурах, а опісля її повернення до котла з метою подальшого повторного нагрівання.

Термоголовка

Прогрес в газулі сантехніки дозволив створити новітні термоголовки регуляції тиску подачі як на систему теплої підлоги так і на прості радіатори. Термоголовки бувають з виносними датчиками і без них. Для теплої підлоги використовуються моделі з такими датчиками.

Основним принципом роботи такого елементу є реагування на зміну температури теплоносія, відносно значення, яке користувач механічно виставляє на термоголовці. В ній знаходиться елемент “бульбашка” з еластичною оболонкою. Ця бульбашка всередині заповнена спеціальною речовиною. Речовина навіть при незначних змінах температури теплоносія або навколишнього середовища, змінює свій розмір і об’єм, тим самим збільшуючи або зменшуючи потужність потоку теплоносія в системі.

Насосна група, байпас, розповітрювач.

Насосна група складається з двох частин, які з’єднують нанос з колекторними балками. На ній також можуть знаходитись термоманометри. Термоманометри використовуються для додаткового спостереження за температурою теплоносія на вході в систему та на виході з неї.

nasosnaya-grupa

Байпас призначений для відведення надлишкового теплоносія з колектору подачі на “зворотку” – зворотня подача теплоносія, який віддав своє тепло підлозі, на котел, для повторного нагрівання.о

Розповітрювач – пристрій для виведення повітря з системи та контурів теплої підлоги. В основному застосовується при заповненні системи та контурів теплоносієм.
rozpovitryva4

 

В наших наступних статтях ми ознайомимо Вас з кожним елементом квартири чи будинку, який бере участь в забезпеченні тепла, затишку і комфорту. З нашою допомогою Ви зможете підібрати для себе найоптимальніші варіанти обладнання хорошої та найвищої якості за помірну та низьку ціну.

0 callback